Pomáháme společně: Lenička (rakovina kostí)

Tohle je Lenička, princezna z Karviné. Odvážná bojovnice s krásným úsměvem, která zbožňuje velké psy. Když jede na procházku ve svém čtyřkolém kočáře, zdobí ji elegantní rouška. […]

Tohle je Lenička, princezna z Karviné. Odvážná bojovnice s krásným úsměvem, která zbožňuje velké psy. Když jede na procházku ve svém čtyřkolém kočáře, zdobí ji elegantní rouška. Sbírá pohledy a určitě ji potěší i ten od vás.

Osteosarkom – rakovina kostí

Když se řekne zima, většina z nás si představí sníh, hory a hlavně Vánoce. Lenička ovšem trávila vánoční svátky jinak, když jí byla diagnostikována rakovina kostí. Hned v prosinci proto začla léčba pomocí chemoterapie. Osteosarkom bohužel po svém vzniku velmi rychle metastázuje (nádor se rozšiřuje často do plic, mozku nebo dalších kostí). Po šestém chemu tedy následovala nutná operace, při níž bylo Leničce odebráno 13 cm lýtkové kosti zasažené nádorem a část poškozeného nervu. Nyní dál pokračuje léčba pomocí chemoterapie. S maminkou jsou statečné bojovnice a neztrácejí úsměv ani v těžkých a nepříjemných chvílích, kterými si procházejí.

Bojujeme společně

Rozhodli jsme se, že právě Leničce a její mamince věnujeme celý zisk z naší kolekce Cancel Cancer. Přečtěte si článek o této kolekci a přidejte se k nám. Staňte se poslem naděje a ukažte svému okolí, že vám tyto věci nejsou jedno. Ještě nedávno to byla jen myšlenka v hlavě a během pár dní se stává skutečností. Obrovské díky vám všem, kteří jste se už zapojili. Jste součástí něčeho, co má smysl. Společně jsme silnější a dokazujeme, že jsme lidé a máme srdce. Co je víc?