Návštěva u princezny a poděkování

Když jsme se vydali na návštěvu dětské onkologie, vládla venku poctivá africká teplota. Nebylo tak náhodou, že jsme místo čokolády donesli spíš čokoládovou polévku v […]

Když jsme se vydali na návštěvu dětské onkologie, vládla venku poctivá africká teplota. Nebylo tak náhodou, že jsme místo čokolády donesli spíš čokoládovou polévku v sáčku. Ihned po příchodu do nemocnice se začal na chodbách rozléhat dětský pláč, jako by to měla být zkouška naší odvahy. To se vás pak začne zmocňovat takový podivný nepříjemný pocit, ale protože docházíme do Dětské nemocnice jako dobrovolníci, začínáme si celkem zvykat. Namířili jsme tedy přímo na oddělení onko, kde se paradoxně žádný pláč neozýval.

Vešli jsme dovnitř a zamířili k pokoji za princeznou Leničkou (její příběh zde). Seděla na posteli ne jako princezna, ale jako hotová královna. Kolem sebe měla samozřejmě své poddané – bílého a růžového medvídka a svoji osobní dvorní rádkyni – maminku. Pravdou je, že spíše než království, připomínala Lenčina postel vnitřek nějaké kosmické rakety. Maminka nám ochotně vysvětlovala, k čemu všechny ty přístroje slouží a Lenča nás dokonce naučila plést super cool gumičkové náramky (v dětské nemocnici velmi trendy téma). Já jsem to vzdal asi po pěti minutách a spokojil se s „náramkem“ na prst.

K našemu velikánskému potěšení se věci vyvíjejí velmi dobře a Lenčin stav se zlepšuje. Společně s vámi jsme dokázali spojit síly a vybrat peníze, které jsme při návštěvě předali přímo mamince. Lenička i maminka všem moc děkují a my také děkujeme. Jsou to pořád „jenom“ peníze, ale hlavně důkaz toho, že jsme lidé se srdcem a dokážeme si pomáhat. Taková podpora a energie dokáže zázraky. Držíme dál všechny palce a zůstáváme v kontaktu.

Tady to nekončí

V závodě je normální vidět na jedné straně výhru a na druhé prohru, je to prostě hra. Když ale sedíte v pokojíku, kde na jedné posteli človíček „vyhrává“ a na druhé prostě „nevyhrává“, je to silná káva. Tohle totiž žádná hra není. Ve vzduchu visí strach a spousta otázek. Člověk to vidí a rozdal by se, aby pomohl každému. Odcházíte od tam a odnášíte si s sebou kousek čehosi. Není to lítost ani strach. Možná je to vztek a jedna velká otázka – Proč? Dobrá zpráva je, že léčba velice pokročila, a tak roste i naděje. Špatná zpráva je, že je stále koho léčit. Tak to prostě je. Setkáváme se s dalšími příběhy a bojovníky, kam bysme rádi soustředili pozornost a společnou pomoc. Jedeme dál, bojujeme společně. O všem vás budeme informovat. Mise Cancel cancer pokračuje. Zůstaňte s námi.