Kde pomáháme

Kde pomáháme

Jeden z hlavních důvodů, proč existujeme jako lidé je, abysme dělali něco pro druhé.
A to je také jeden z hlavních důvodů, proč existuje Avocado people. Výtěžek z prodeje věnujeme tam, kde je potřeba. Vy si udělejte radost hezkou věcí a my váš nákup proměníme v dobrý skutek.


Útulek Tibet

Útulek Tibet vznikl z touhy pomáhat pejskům. Mladý pár koupil na hypotéku dům za Brnem a měl v úmyslu pomáhat po pracovní době a v kapacitě 5ti pejsků. Během deseti let azyl pomohl více než 1500 zvířatům v nouzi. V tibetu si váží každého zvířete bez rozdílu. A protože se zaměřuje na staré a handicapované psy, kočky a hospodářská zvířata, nemá žádné dotace ani podporu měst. Veškěrý chod závisí na darech, sbírkách a příjmu provozovatelů, kteří azylu dávají veškerý svůj čas i majetek.
www.utulektibet.czFarma naděje

V Dobrovítově nedaleko Kutné Hory vzniká farma, která už brzy ubytuje zvířata zachráněná z nevyhovujících podmínek velkochovů, malochovů a jatek. Cílem této neziskovky je nejen zachránit týraná zvířata, ale zároveň ukázat lidem, že se dá žít a prosperovat bez toho, aniž by se podíleli na utrpení a zabíjení jiných živých tvorů a změnit tak lidské vnímání bytostí, které dostaly nálepku „hospodářská“.
www.farmanadeje.czVodicí pes, z.s.

„Proč musím vstávat tak strašně brzo?“ Ptám se sám sebe a dívám se na budík, který ukazuje šest hodin ráno. Popadnu sáček se svačinou a běžím na autobus. „Ale ne, dneska přece píšem z matiky!“ Po cestě si přečtu aspoň pár stránek v učebnici. „Zase budu celej den sedět v lavici a zírat na tabuli. Proč nemůžeme jít místo toho třeba do kina?“ Takhle nějak by mohla vypadat každodenní rutina. Představte si stejný příběh s jedním rozdílem – místo zraku budete mít hůl a psa.
www.vycvikvodicichpsu.czDarování krve

Chcete-li si být jisti, že to, co děláte,má smysl, darujte krev. Pokud splňujete zdravotní předpoklady, uděláte dobrou věc. Místo odběrů si vyberte podle vaší lokality. To píchnutí za to stojí. Holky, nebojte se. A kluci, vy bu%dte chlapi a vůbec neváhejte.
www.prodarce.czDobrovolníci v Dětské nemocnici Brno

Pravidelně chodíme za dětmi do Dětské nemocnice v Brně jako dobrovolníci. Snažíme se jim tak zpříjemnit jejich pobyt. Pokud přemýšlíte o dobrovolnictví, určitě do toho běžte. Počáteční strach a nervozitu brzy vystřídá vzrušující nadšení. A dětská radost je návyková. Spolupracujeme s dobrovolnickým centrem Motýlek.
www.dc-motylek.cz